Vishay/Dale CMF65432K00FKR611
CMF65432K00FKR611 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65432K00FKR611
Brief Description
RES 432K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65432K00FKR611.pdf
Availability of CMF65432K00FKR611
QUANTITY
CMF65432K00FKR611 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65432K00FKR611
Internal Part NumberEIS-CMF65432K00FKR611
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65432K00FKR611
Related LinksCMF65432, CMF65432K00FKR611 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65432K00FKR611 Details Description
Related parts for CMF65432K00FKR611
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 4 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
IDC CABLE- ASS30A/ AE34M / ASS30 datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 71 50/CD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 16PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf