Vishay/Dale CMF65432R00FKEK70
CMF65432R00FKEK70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65432R00FKEK70
Brief Description
RES 432 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65432R00FKEK70.pdf
Availability of CMF65432R00FKEK70
QUANTITY
CMF65432R00FKEK70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65432R00FKEK70
Internal Part NumberEIS-CMF65432R00FKEK70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65432R00FKEK70
Related LinksCMF65432, CMF65432R00FKEK70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65432R00FKEK70 Details Description
Related parts for CMF65432R00FKEK70
CAP CER 3300PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO214AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
MICROCONTROLLR SSR BURST-FIRE datasheet.pdf
CONN HDR 2.54MM TIN 11POS datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 160 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
FIXED IND 2.9UH 1.86A 97.5 MOHM datasheet.pdf