Vishay/Dale CMF65453R00DHBF
CMF65453R00DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65453R00DHBF
Brief Description
RES 453 OHM 1.5W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF65453R00DHBF.pdf
Availability of CMF65453R00DHBF
QUANTITY
CMF65453R00DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65453R00DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF65453R00DHBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65453R00DHBF
Related LinksCMF6545, CMF65453R00DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65453R00DHBF Details Description
Related parts for CMF65453R00DHBF
CLIP MINI ALLIGATOR W/BARREL 5A datasheet.pdf
TRANSFORMER 1KCT:600CT 3.0MADC datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA RUBBER DUCK STRAIGHT SMA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 3.1A 0402 datasheet.pdf