Vishay/Dale CMF6545R300FKBF11
CMF6545R300FKBF11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6545R300FKBF11
Brief Description
RES 45.3 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6545R300FKBF11.pdf
Availability of CMF6545R300FKBF11
QUANTITY
CMF6545R300FKBF11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6545R300FKBF11
Internal Part NumberEIS-CMF6545R300FKBF11
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6545R300FKBF11
Related LinksCMF6545R, CMF6545R300FKBF11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6545R300FKBF11 Details Description
Related parts for CMF6545R300FKBF11
RES SMD 68 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SNSW 6A+BK PCB RLR 79211672 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 91MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
I/O TOOLKIT SOFTWARE datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 1A datasheet.pdf