Vishay/Dale CMF65464R00FKBF
CMF65464R00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65464R00FKBF
Brief Description
RES 464 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65464R00FKBF.pdf
Availability of CMF65464R00FKBF
QUANTITY
CMF65464R00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65464R00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF65464R00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65464R00FKBF
Related LinksCMF6546, CMF65464R00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65464R00FKBF Details Description
Related parts for CMF65464R00FKBF
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
DIN BRACKET KIT 22.5MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 2A TO277A datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 1W DO213AB datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 2.61M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
BASIC KIT 4 PIECE datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf