Vishay/Dale CMF65475K00FKEA
CMF65475K00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF65475K00FKEA
Brief Description
RES 475K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65475K00FKEA.pdf
Availability of CMF65475K00FKEA
QUANTITY
CMF65475K00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65475K00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF65475K00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65475K00FKEA
Related LinksCMF6547, CMF65475K00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65475K00FKEA Details Description
Related parts for CMF65475K00FKEA
IC MOTOR DRIVER PAR 8SO datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 16 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
RES 24 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 7.92MM datasheet.pdf