Vishay/Dale CMF6547K000FKEK
CMF6547K000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6547K000FKEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 47K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6547K000FKEK.pdf
Availability of CMF6547K000FKEK
QUANTITY
CMF6547K000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6547K000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF6547K000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6547K000FKEK
Related LinksCMF6547, CMF6547K000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6547K000FKEK Details Description
Related parts for CMF6547K000FKEK
CONN HEADER 28POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM datasheet.pdf
SPARE PART KIT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 2512 datasheet.pdf