Vishay/Dale CMF6549K900FHBF11
CMF6549K900FHBF11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6549K900FHBF11
Brief Description
RES 49.9K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6549K900FHBF11.pdf
Availability of CMF6549K900FHBF11
QUANTITY
CMF6549K900FHBF11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6549K900FHBF11
Internal Part NumberEIS-CMF6549K900FHBF11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6549K900FHBF11
Related LinksCMF6549K, CMF6549K900FHBF11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6549K900FHBF11 Details Description
Related parts for CMF6549K900FHBF11
CAP CER 6.5PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 7.5A DDPAK datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR BLACK datasheet.pdf
SENSOR MINI LINEAR HALL-EFFECT datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 24-72V 350MA datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR PROG 64WQFN datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
SC 3.81/12/135G 3.2SN GN BX datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 354MA 1.6 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP 350F -5% +10% 2.7V T/H datasheet.pdf