Vishay/Dale CMF654K7500FHRE11
CMF654K7500FHRE11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF654K7500FHRE11
Brief Description
RES 4.75K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF654K7500FHRE11.pdf
Availability of CMF654K7500FHRE11
QUANTITY
CMF654K7500FHRE11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF654K7500FHRE11
Internal Part NumberEIS-CMF654K7500FHRE11
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF654K7500FHRE11
Related LinksCMF654K7, CMF654K7500FHRE11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF654K7500FHRE11 Details Description
Related parts for CMF654K7500FHRE11
CONN RECPT 24POS .100 22-26 15AU datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.1K OHM 1% RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 11POS PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 500MW DO214AC datasheet.pdf
DSUB 25 F CRIMP FLOA datasheet.pdf
SWITCH 8POS DIP GULL SMD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SER 28TSSOP datasheet.pdf
CTV 10C 8#22D 2#8(COAX) SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf