Vishay/Dale CMF654K7500FNEB11
CMF654K7500FNEB11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF654K7500FNEB11
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.75K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF654K7500FNEB11.pdf
Availability of CMF654K7500FNEB11
QUANTITY
CMF654K7500FNEB11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF654K7500FNEB11
Internal Part NumberEIS-CMF654K7500FNEB11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF654K7500FNEB11
Related LinksCMF654K7, CMF654K7500FNEB11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF654K7500FNEB11 Details Description
Related parts for CMF654K7500FNEB11
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 14SOIC datasheet.pdf
ADPT 2COND PHONE JACK-PHONE PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A W-PAK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 10W datasheet.pdf
BANANA TEST CLIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CABLE 5POS FMALE-MALE,RA 20M datasheet.pdf