Vishay/Dale CMF654M4200FKEK
CMF654M4200FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF654M4200FKEK
Brief Description
RES 4.42M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF654M4200FKEK.pdf
Availability of CMF654M4200FKEK
QUANTITY
CMF654M4200FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF654M4200FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF654M4200FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF654M4200FKEK
Related LinksCMF654M, CMF654M4200FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF654M4200FKEK Details Description
Related parts for CMF654M4200FKEK
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE MV E-RATED 65E 15.5KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 25NS 20PLCC datasheet.pdf
RES 150K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf