Vishay/Dale CMF654M8700FKBF
CMF654M8700FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF654M8700FKBF
Brief Description
RES 4.87M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF654M8700FKBF.pdf
Availability of CMF654M8700FKBF
QUANTITY
CMF654M8700FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF654M8700FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF654M8700FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF654M8700FKBF
Related LinksCMF654M, CMF654M8700FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF654M8700FKBF Details Description
Related parts for CMF654M8700FKBF
CAP TANT 2.2UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT 50A 600V datasheet.pdf
RES SMD 3.24 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 700NH 10.7A 95 MOHM datasheet.pdf
RES 9.1M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf