Vishay/Dale CMF65500R00BEEK
CMF65500R00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF65500R00BEEK
Brief Description
RES 500 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65500R00BEEK.pdf
Availability of CMF65500R00BEEK
QUANTITY
CMF65500R00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65500R00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF65500R00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)500
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65500R00BEEK
Related LinksCMF6550, CMF65500R00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65500R00BEEK Details Description
Related parts for CMF65500R00BEEK
DIODE ZENER 33V 1W DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
AS-N-345 STOCK BAG OF 100/ datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 14" 8A MED datasheet.pdf
16+16 DIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf
IC LINEFEED INTRFC SI321X 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf