Vishay/Dale CMF6557K600FKEA11
CMF6557K600FKEA11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6557K600FKEA11
Brief Description
RES 57.6K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6557K600FKEA11.pdf
Availability of CMF6557K600FKEA11
QUANTITY
CMF6557K600FKEA11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6557K600FKEA11
Internal Part NumberEIS-CMF6557K600FKEA11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6557K600FKEA11
Related LinksCMF6557K, CMF6557K600FKEA11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6557K600FKEA11 Details Description
Related parts for CMF6557K600FKEA11
TVS DIODE 70VWM 100VC SMA datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.45W MONO 8SON datasheet.pdf
EVAL BOARD 1 FOR ISL9103IRUW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 3.6K OHM 14DIP datasheet.pdf
WE-CBF SMD EMI SUPP FERRITE BEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf