Vishay/Dale CMF65604R00BHR670
CMF65604R00BHR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65604R00BHR670
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 604 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65604R00BHR670.pdf
Availability of CMF65604R00BHR670
QUANTITY
CMF65604R00BHR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65604R00BHR670
Internal Part NumberEIS-CMF65604R00BHR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65604R00BHR670
Related LinksCMF65604, CMF65604R00BHR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65604R00BHR670 Details Description
Related parts for CMF65604R00BHR670
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-WIRE 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR MALE-R/A FMALE 4POS 2M datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf