Vishay/Dale CMF65604R00BHR670
CMF65604R00BHR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65604R00BHR670
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 604 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65604R00BHR670.pdf
Availability of CMF65604R00BHR670
QUANTITY
CMF65604R00BHR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65604R00BHR670
Internal Part NumberEIS-CMF65604R00BHR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65604R00BHR670
Related LinksCMF65604, CMF65604R00BHR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65604R00BHR670 Details Description
Related parts for CMF65604R00BHR670
IC REG LDO 1.7V 20MA SOT23-5 datasheet.pdf
FAST MOUNT TUBE FOR M18 PROX datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 100W datasheet.pdf
IC OP AMP 13V RRIO QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 430MA 240 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 3.5A 88 MOHM TH datasheet.pdf
28 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf