Vishay/Dale CMF65665R00FKEB11
CMF65665R00FKEB11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65665R00FKEB11
Brief Description
RES 665 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65665R00FKEB11.pdf
Availability of CMF65665R00FKEB11
QUANTITY
CMF65665R00FKEB11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65665R00FKEB11
Internal Part NumberEIS-CMF65665R00FKEB11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65665R00FKEB11
Related LinksCMF65665, CMF65665R00FKEB11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65665R00FKEB11 Details Description
Related parts for CMF65665R00FKEB11
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU SUP 5/3/ADJ/-5 SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 16.7KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 28MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 144MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf