Vishay/Dale CMF65665R00FKEK
CMF65665R00FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF65665R00FKEK
Brief Description
RES 665 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65665R00FKEK.pdf
Availability of CMF65665R00FKEK
QUANTITY
CMF65665R00FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65665R00FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF65665R00FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65665R00FKEK
Related LinksCMF6566, CMF65665R00FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65665R00FKEK Details Description
Related parts for CMF65665R00FKEK
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN WRAPOST .510" datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 1507 datasheet.pdf
KIT STUDENT LEARNING 16BIT datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SLATE 100' datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
PMOD8LD LOGIC LEVEL LED BOARD datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf