Vishay/Dale CMF65665R00FKR6
CMF65665R00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65665R00FKR6
Brief Description
RES 665 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65665R00FKR6.pdf
Availability of CMF65665R00FKR6
QUANTITY
CMF65665R00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65665R00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF65665R00FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65665R00FKR6
Related LinksCMF6566, CMF65665R00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65665R00FKR6 Details Description
Related parts for CMF65665R00FKR6
IC DAC 16BIT BUFF V-OUT 8-MSOP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 43POS .156 X .156 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A SMD 15GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK 2NC SLOW ACT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
SGE1510-3-0460A-250MQD-250FQD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 100MHZ 8TSSOP datasheet.pdf