Vishay/Dale CMF6568R100FEEK
CMF6568R100FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6568R100FEEK
Brief Description
RES 68.1 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6568R100FEEK.pdf
Availability of CMF6568R100FEEK
QUANTITY
CMF6568R100FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6568R100FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF6568R100FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6568R100FEEK
Related LinksCMF6568, CMF6568R100FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6568R100FEEK Details Description
Related parts for CMF6568R100FEEK
LIGHT PIPE 10MM SINGLE VERT SMD datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 12A 400V TO220AB datasheet.pdf