Vishay/Dale CMF656K3400FKEA
CMF656K3400FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF656K3400FKEA
Brief Description
RES 6.34K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF656K3400FKEA.pdf
Availability of CMF656K3400FKEA
QUANTITY
CMF656K3400FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF656K3400FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF656K3400FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF656K3400FKEA
Related LinksCMF656K, CMF656K3400FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF656K3400FKEA Details Description
Related parts for CMF656K3400FKEA
XFRMR SEMI-TORO 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V 5% BP 1805 datasheet.pdf