Vishay/Dale CMF656K3400FKEA11
CMF656K3400FKEA11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF656K3400FKEA11
Brief Description
RES 6.34K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF656K3400FKEA11.pdf
Availability of CMF656K3400FKEA11
QUANTITY
CMF656K3400FKEA11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF656K3400FKEA11
Internal Part NumberEIS-CMF656K3400FKEA11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF656K3400FKEA11
Related LinksCMF656K3, CMF656K3400FKEA11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF656K3400FKEA11 Details Description
Related parts for CMF656K3400FKEA11
BRACKT TRNGLR MNT 9" X 9" 1 PAIR datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 8A TO263AB datasheet.pdf
BOX STEEL BLACK 15.13"L X 8.37"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.590" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 28POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 5W SMBJ datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 12A 37 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf