Vishay/Dale CMF656K3400FKRE11
CMF656K3400FKRE11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF656K3400FKRE11
Brief Description
RES 6.34K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF656K3400FKRE11.pdf
Availability of CMF656K3400FKRE11
QUANTITY
CMF656K3400FKRE11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF656K3400FKRE11
Internal Part NumberEIS-CMF656K3400FKRE11
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF656K3400FKRE11
Related LinksCMF656K3, CMF656K3400FKRE11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF656K3400FKRE11 Details Description
Related parts for CMF656K3400FKRE11
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
RES MO 1/2W 0.68 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
FOSM LEAD LC/PC/TUN-SC/PC/DPX 3M datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND BLK/RED LENS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 28POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf