Vishay/Dale CMF656K9800FKBF
CMF656K9800FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF656K9800FKBF
Brief Description
RES 6.98K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF656K9800FKBF.pdf
Availability of CMF656K9800FKBF
QUANTITY
CMF656K9800FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF656K9800FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF656K9800FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF656K9800FKBF
Related LinksCMF656K, CMF656K9800FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF656K9800FKBF Details Description
Related parts for CMF656K9800FKBF
TRIMMER 2K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-MSOP datasheet.pdf
LENS CLEAR RED EMF/AF RND 18MM datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO204AC datasheet.pdf
IC TX RX HDMI/DVI 49WLSCP datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLADE NON-GENDR TIN datasheet.pdf
RES 388 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 10DFN datasheet.pdf