Vishay/Dale CMF6575R000BER6
CMF6575R000BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6575R000BER6
Brief Description
RES 75 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6575R000BER6.pdf
Availability of CMF6575R000BER6
QUANTITY
CMF6575R000BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6575R000BER6
Internal Part NumberEIS-CMF6575R000BER6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6575R000BER6
Related LinksCMF6575, CMF6575R000BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6575R000BER6 Details Description
Related parts for CMF6575R000BER6
RES SMD 154 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 750 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT BNC SOLDER GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 2.05M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf