Vishay/Dale CMF657R1500FLEK
CMF657R1500FLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF657R1500FLEK
Brief Description
RES 7.15 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF657R1500FLEK.pdf
Availability of CMF657R1500FLEK
QUANTITY
CMF657R1500FLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF657R1500FLEK
Internal Part NumberEIS-CMF657R1500FLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.15
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF657R1500FLEK
Related LinksCMF657R, CMF657R1500FLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF657R1500FLEK Details Description
Related parts for CMF657R1500FLEK
CONV DC/DC 3.3V 5A HZ 12-SIP datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 125MHZ 54VFBGA datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf