Vishay/Dale CMF657R2300FKEK
CMF657R2300FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF657R2300FKEK
Brief Description
RES 7.23 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF657R2300FKEK.pdf
Availability of CMF657R2300FKEK
QUANTITY
CMF657R2300FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF657R2300FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF657R2300FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.23
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF657R2300FKEK
Related LinksCMF657R, CMF657R2300FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF657R2300FKEK Details Description
Related parts for CMF657R2300FKEK
CAP CER 16PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
THERMISTOR 2K OHM GLASS PROBE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/ADJ 1A 16HTSSOP datasheet.pdf
34+34 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 50W TO204AD datasheet.pdf
IC HALL LATCH SWITCH TO-92 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf