Vishay/Dale CMF65800K00BERE
CMF65800K00BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF65800K00BERE
Brief Description
RES 800K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65800K00BERE.pdf
Availability of CMF65800K00BERE
QUANTITY
CMF65800K00BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65800K00BERE
Internal Part NumberEIS-CMF65800K00BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)800k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)