Vishay/Dale CMF65806K00FKEB
CMF65806K00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF65806K00FKEB
Brief Description
RES 806K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65806K00FKEB.pdf
Availability of CMF65806K00FKEB
QUANTITY
CMF65806K00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65806K00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF65806K00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65806K00FKEB
Related LinksCMF6580, CMF65806K00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65806K00FKEB Details Description
Related parts for CMF65806K00FKEB
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ENCODER MODULE 3CH 1000CPR 1/2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 3.3V 10W datasheet.pdf
THRML RL PRNT W/PRTL CTTR EXT ST datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2ND-LEVEL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf