Vishay/Dale CMF65820R00FKBF
CMF65820R00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65820R00FKBF
Brief Description
RES 820 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65820R00FKBF.pdf
Availability of CMF65820R00FKBF
QUANTITY
CMF65820R00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65820R00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF65820R00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65820R00FKBF
Related LinksCMF6582, CMF65820R00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65820R00FKBF Details Description
Related parts for CMF65820R00FKBF
CONN CAP DSUB9 FOR SOCKET datasheet.pdf
5 X 6 COVERS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SERVO DRIVE 100W 230V G5 SERIES datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK 3POS 15MM R/A PCB datasheet.pdf
HOLDER KIT datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 19POS SINGLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 500MW SOD123 datasheet.pdf