Vishay/Dale CMF658K2000JKEA
CMF658K2000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF658K2000JKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 8.2K OHM 1.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF658K2000JKEA.pdf
Availability of CMF658K2000JKEA
QUANTITY
CMF658K2000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF658K2000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF658K2000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF658K2000JKEA
Related LinksCMF658K, CMF658K2000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF658K2000JKEA Details Description
Related parts for CMF658K2000JKEA
CONN SHUNT CLOSED TOP .100 GOLD datasheet.pdf
SENSOR 30PSIA DO DUAL datasheet.pdf
IC FOM MANAGEMENT W/CALIBR 24MLF datasheet.pdf
IC CHARGER USB LI+ 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
NYLON MULTI 1/4" BLACK 200' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY 20 GOLD 3POS datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
CONN HEADER VRT 150POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.5A 66.7 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf