Vishay/Dale CMF658K4500BHRE70
CMF658K4500BHRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF658K4500BHRE70
Brief Description
RES 8.45K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF658K4500BHRE70.pdf
Availability of CMF658K4500BHRE70
QUANTITY
CMF658K4500BHRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF658K4500BHRE70
Internal Part NumberEIS-CMF658K4500BHRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF658K4500BHRE70
Related LinksCMF658K4, CMF658K4500BHRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF658K4500BHRE70 Details Description
Related parts for CMF658K4500BHRE70
BATT PACK 4.8V AA 1500MAH NIMH datasheet.pdf
BOARD DEMO TINY APP SNSR MCP355X datasheet.pdf
PLUG MALE 3POS LARGE CAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 237 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 250MW SOD123 datasheet.pdf