Vishay/Dale CMF658K6600FKEB70
CMF658K6600FKEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF658K6600FKEB70
Brief Description
RES 8.66K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF658K6600FKEB70.pdf
Availability of CMF658K6600FKEB70
QUANTITY
CMF658K6600FKEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF658K6600FKEB70
Internal Part NumberEIS-CMF658K6600FKEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.66k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF658K6600FKEB70
Related LinksCMF658K6, CMF658K6600FKEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF658K6600FKEB70 Details Description
Related parts for CMF658K6600FKEB70
RES SMD 4.7K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 630V X7R 3640 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
TIMER RESET MEM 12M 220VAC BASE datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 50COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 160V SCREW datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
192 kHz Stereo Asynchronous Sample Rate Converter IC datasheet.pdf