Vishay/Dale CMF65R12000GNBF
CMF65R12000GNBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65R12000GNBF
Brief Description
RES 0.12 OHM 1.5W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF65R12000GNBF.pdf
Availability of CMF65R12000GNBF
QUANTITY
CMF65R12000GNBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65R12000GNBF
Internal Part NumberEIS-CMF65R12000GNBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.12
Tolerance±2%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65R12000GNBF
Related LinksCMF65R1, CMF65R12000GNBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65R12000GNBF Details Description
Related parts for CMF65R12000GNBF
IC UNIV BUS TXRX 16BIT 64FBGA datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 400V 30MA 4-SOP datasheet.pdf
SW ROTARY SP BLK KNOB 125V datasheet.pdf
RES 82 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IDENT TIE NATITY134C datasheet.pdf
INVERTER 3HP 11A 230V 3-PH N1 datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 12-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 52.941K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" DL GOLD datasheet.pdf