Vishay/Dale CMF65R20000GNEK
CMF65R20000GNEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF65R20000GNEK
Brief Description
RES 0.2 OHM 1.5W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF65R20000GNEK.pdf
Availability of CMF65R20000GNEK
QUANTITY
CMF65R20000GNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65R20000GNEK
Internal Part NumberEIS-CMF65R20000GNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.2
Tolerance±2%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65R20000GNEK
Related LinksCMF65R2, CMF65R20000GNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65R20000GNEK Details Description
Related parts for CMF65R20000GNEK
SSD 2.5" IDEP 28GB datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 350MHZ 8MSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 252VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT SRL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.48"L X 5.51"W datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484FCBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.5A CPH3 datasheet.pdf