Vishay/Dale CMF65R20000JNRE
CMF65R20000JNRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF65R20000JNRE
Brief Description
RES 0.2 OHM 1.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF65R20000JNRE.pdf
Availability of CMF65R20000JNRE
QUANTITY
CMF65R20000JNRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65R20000JNRE
Internal Part NumberEIS-CMF65R20000JNRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.2
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65R20000JNRE
Related LinksCMF65R2, CMF65R20000JNRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65R20000JNRE Details Description
Related parts for CMF65R20000JNRE
TRANS PREBIAS PNP 200MW UMT3 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS VERT TIN 2.5MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 330 OHM 5% 120W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CLIP STEEL 10A THREADED BARREL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf