Vishay/Dale CMF7010K000BEBF
CMF7010K000BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF7010K000BEBF
Brief Description
RES 10K OHM 1.75W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7010K000BEBF.pdf
Availability of CMF7010K000BEBF
QUANTITY
CMF7010K000BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7010K000BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF7010K000BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7010K000BEBF
Related LinksCMF7010, CMF7010K000BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7010K000BEBF Details Description
Related parts for CMF7010K000BEBF
IDC CABLE - MKR20K/MC20G/MPR20K datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48SSOP datasheet.pdf
CLIP METER TEST COPPER 20A 2.28" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPED 12POS datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf