Vishay/Dale CMF70120K00JKBF
CMF70120K00JKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF70120K00JKBF
Brief Description
RES 120K OHM 1.75W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF70120K00JKBF.pdf
Availability of CMF70120K00JKBF
QUANTITY
CMF70120K00JKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70120K00JKBF
Internal Part NumberEIS-CMF70120K00JKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70120K00JKBF
Related LinksCMF7012, CMF70120K00JKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70120K00JKBF Details Description
Related parts for CMF70120K00JKBF
RES 43 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 100MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 200MA 20V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 44.2 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 179POS GOLD datasheet.pdf
F3SJ-A1175P20 datasheet.pdf
BOX PIN HDR 110 POS W/KEY datasheet.pdf