Vishay/Dale CMF7012M000FKBF
CMF7012M000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF7012M000FKBF
Brief Description
RES 12M OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7012M000FKBF.pdf
Availability of CMF7012M000FKBF
QUANTITY
CMF7012M000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7012M000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF7012M000FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7012M000FKBF
Related LinksCMF7012, CMF7012M000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7012M000FKBF Details Description
Related parts for CMF7012M000FKBF
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 4.5V 1W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 31POS SNGL TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS DL R/A TIN PCB datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1 3/4" datasheet.pdf
TEST POINT JACK INSL RED datasheet.pdf
CONN TERM HSG W/RAMP 24POS datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf