Vishay/Dale CMF7015R000JKR6
CMF7015R000JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF7015R000JKR6
Brief Description
RES 15 OHM 1.75W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF7015R000JKR6.pdf
Availability of CMF7015R000JKR6
QUANTITY
CMF7015R000JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7015R000JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF7015R000JKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7015R000JKR6
Related LinksCMF7015, CMF7015R000JKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7015R000JKR6 Details Description
Related parts for CMF7015R000JKR6
IC FLASH 16MBIT 70NS 56SSOP datasheet.pdf
IDE4K 1.8" FLASH DISK 1GB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN TWIN JACK R/A RED W/COVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15K OHM 5% 40W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
3 POLE 22A 110V datasheet.pdf
25UF 16V 6.604X18.364 105C AXI datasheet.pdf