Vishay/Dale CMF70215R00BHBF
CMF70215R00BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF70215R00BHBF
Brief Description
RES 215 OHM 1.75W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF70215R00BHBF.pdf
Availability of CMF70215R00BHBF
QUANTITY
CMF70215R00BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF70215R00BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF70215R00BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF70215R00BHBF
Related LinksCMF7021, CMF70215R00BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF70215R00BHBF Details Description
Related parts for CMF70215R00BHBF
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 6V datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 1M CONN MOD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 500MA 910 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 880NH 6A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 25.8V 600MW DO220AA datasheet.pdf