Vishay/Dale CMF7022K900BER6
CMF7022K900BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF7022K900BER6
Brief Description
RES 22.9K OHM 1.75W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7022K900BER6.pdf
Availability of CMF7022K900BER6
QUANTITY
CMF7022K900BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7022K900BER6
Internal Part NumberEIS-CMF7022K900BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7022K900BER6
Related LinksCMF7022, CMF7022K900BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7022K900BER6 Details Description
Related parts for CMF7022K900BER6
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 0804 datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM BLUE datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
19 WAY SIL HORIZ SMT PIN HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SC 3.81/12/90F 3.2SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 302W datasheet.pdf