Vishay/Dale CMF7022R600FHBF
CMF7022R600FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF7022R600FHBF
Brief Description
RES 22.6 OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7022R600FHBF.pdf
Availability of CMF7022R600FHBF
QUANTITY
CMF7022R600FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7022R600FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF7022R600FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7022R600FHBF
Related LinksCMF7022, CMF7022R600FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7022R600FHBF Details Description
Related parts for CMF7022R600FHBF
FIXED IND 3.9UH 280MA 2.3 OHM TH datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 7 50/CD datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TXRX DUAL HS BIDIR DIFF 14-TSSOP datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 0.033UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY 5POS PLUG,RA-WIRE 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 410MA 720 MOHM datasheet.pdf