Vishay/Dale CMF7022R600FHBF
CMF7022R600FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF7022R600FHBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22.6 OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7022R600FHBF.pdf
Availability of CMF7022R600FHBF
QUANTITY
CMF7022R600FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7022R600FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF7022R600FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7022R600FHBF
Related LinksCMF7022, CMF7022R600FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7022R600FHBF Details Description
Related parts for CMF7022R600FHBF
FERRITE SOLID FILTER 20-POS datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 4CH DARLINGTON 16DIP datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ 0.9A 10SON datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 2POS CRIMP NATURAL datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP COND 5.5"L BLK datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
2+2 DIL MALE HORIZ F/LATCH datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SOIC datasheet.pdf
IC MUX PCIE 2:1 1.8V 16VFQFPN datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf