Vishay/Dale CMF7024K300FKEA
CMF7024K300FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF7024K300FKEA
Brief Description
RES 24.3K OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7024K300FKEA.pdf
Availability of CMF7024K300FKEA
QUANTITY
CMF7024K300FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7024K300FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF7024K300FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7024K300FKEA
Related LinksCMF7024, CMF7024K300FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7024K300FKEA Details Description
Related parts for CMF7024K300FKEA
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED COOL WHT CLEAR 3.2MM RND T/H datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 3% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
SILVERCAREPLAN-GROUP4-5YR datasheet.pdf
GROUP MARKER WAD 5 MC NE GE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf