Vishay/Dale CMF7024R900FKEB
CMF7024R900FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF7024R900FKEB
Brief Description
RES 24.9 OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7024R900FKEB.pdf
Availability of CMF7024R900FKEB
QUANTITY
CMF7024R900FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7024R900FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF7024R900FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7024R900FKEB
Related LinksCMF7024, CMF7024R900FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7024R900FKEB Details Description
Related parts for CMF7024R900FKEB
CAP CER 390PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
OSC XO 170.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED PANEL IND GRN 14V STOVEPIPE datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 18 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
MULTIPATH 4 BLADE RA PWR PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
23 POS RT ANGLE HDR ASSY W/SEA datasheet.pdf
MARKING LABEL VERTICAL 1 TO 10 R datasheet.pdf
CTV 6C 6#12 PIN J/N RECP datasheet.pdf
TV 39C 38#22D 1#8(TWIN) PIN RE datasheet.pdf
3 POS KEY RIGHT/RIGHT BRUSHED datasheet.pdf