Vishay/Dale CMF7027K100BEEK
CMF7027K100BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF7027K100BEEK
Brief Description
RES 27.1K OHM 1.75W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7027K100BEEK.pdf
Availability of CMF7027K100BEEK
QUANTITY
CMF7027K100BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7027K100BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF7027K100BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7027K100BEEK
Related LinksCMF7027, CMF7027K100BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7027K100BEEK Details Description
Related parts for CMF7027K100BEEK
CONN SOCKET RCPT .022-.025 30AU datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 270K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CTV 26C 26#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf