Vishay/Dale CMF7027R400FKEA
CMF7027R400FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF7027R400FKEA
Brief Description
RES 27.4 OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF7027R400FKEA.pdf
Availability of CMF7027R400FKEA
QUANTITY
CMF7027R400FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF7027R400FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF7027R400FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF7027R400FKEA
Related LinksCMF7027, CMF7027R400FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF7027R400FKEA Details Description
Related parts for CMF7027R400FKEA
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
METAL CAPACITOR datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 22POS datasheet.pdf
HC-B 24-TFQ-N-O1STM25G datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf