Vishay/Dale CMF702M1500FKEB
CMF702M1500FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF702M1500FKEB
Brief Description
RES 2.15M OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF702M1500FKEB.pdf
Availability of CMF702M1500FKEB
QUANTITY
CMF702M1500FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF702M1500FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF702M1500FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF702M1500FKEB
Related LinksCMF702M, CMF702M1500FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF702M1500FKEB Details Description
Related parts for CMF702M1500FKEB
POT 6 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
LABEL S LAM LS6 .5 X .75" 500/RL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
IC TRPL VIDEO DIGITIZER 128-MQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36V +/-24VOUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 25 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
GSKT CIR 22 REAR PANEL NE MESH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS CC 5A 600V datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf