Vishay/Dale CMF703K9200FKEK
CMF703K9200FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF703K9200FKEK
Brief Description
RES 3.92K OHM 1.75W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF703K9200FKEK.pdf
Availability of CMF703K9200FKEK
QUANTITY
CMF703K9200FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF703K9200FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF703K9200FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.75W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF703K9200FKEK
Related LinksCMF703K, CMF703K9200FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF703K9200FKEK Details Description
Related parts for CMF703K9200FKEK
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A 2MM T/H datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE D 26POS datasheet.pdf
BRAID BARE COPP FLAT NO CLR 250' datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf